• DSC04537

  Діагностика алергії

  медикаментозної, харчової, пилкової, побутової, грибкової, вакцинальної, інсектної та інших шкірними тестами (на прийомі у лікаря-алерголога) та лабораторними дослідженнями. Один з найбільших в Європі спектр алергенів.

  Лікування:

  специфічна терапія алергенами (СІТ) у разі виявлення причинного алергена, фармакотерапія

 • 3_slide

  Імунодіагностика

  Визначення більше 20 показників, що характеризують стан імунної системи.

  Імунокорекція:

  специфічне лікування, що проводиться тільки фахівцем - клінічним імунологом, після детального імунологічного обстеження при різних патологічних станах

 • Консультації для дітей та дорослих

  Консультаціїї у Вінниці для дітей та дорослих за попереднім записом (можливі дистанційні консультації (скайп) спtціалістів: алерголога, імунолога, дерматолога, пульмонолога, гастроентеролога, отоларинголога, педіатра, терапевта, гомеопата.

  Визначення причини та лікування хронічної або рецидивуючої кропив'янки.

  УЗД, спірометрія, відео-ЛОР-ендоскопія.

 • Діагностика алергії
 • Імунодіагностика
 • Консультаціїї для дітей та дорослих

Алергіку - початківцю

Вам вперше поставили діагноз алергічного захворювання (АЗ) , тобто полінозу, алергічного риніту, бронхіальної астми, контактного дерматиту, медикаментозної, інсектної, харчової алергії або кропив'янки. Чи потрібно хвилюватися і що, взагалі, потрібно робити?
    Якщо діагноз поставлений не алергологом - потрібно, по-перше, поставити його під сумнів. І не тільки тому, що можлива лікарська помилка, а й тому, що АЗ легко сплутати з іншими захворюваннями. Наприклад, поліноз і цілорічний алергічний риніт - з аденоїдитом у дітей, гіперплазією носових раковин і синуситом у дорослих; бронхіальну астму - з обструктивним бронхітом, пневмонією, інфекційними або професійними захворюваннями легень; кропив'янку, харчову алергію - з патологією шлунково – кишкового тракту; алергію на ліки - з псевдоалергічними реакціями і т.п. Ймовірність правильного діагнозу АЗ зростає, якщо діагноз після необхідного обстеження поставив  саме  алерголог. На щастя, у Вінницькому Алерго-імунологічному Центрі працюють алергологи високої кваліфікації і діагностична помилка практично виключена.
    Тут ми дуже коротко розкажемо вам про типові початкові прояви різних АЗ. Отже, поліноз: закладеність, виділення з носа, свербіж очей, повік і їх почервоніння в сезон цвітіння (пиління) рослин (дерев, трав і ін.). Цілорічний алергічний риніт: схожі з вищевказаними симптоми, проте проявляються цілорічно, внаслідок того, що причинами захворювання є такі алергени, як кліщі домашнього пилу, шерсть і лупа  тварин, тощо. Бронхіальна астма: періодичний бронхоспазм і напади експіраторної (при видиху) ядухи; у дітей можливі і еквіваленти цього - напади свистячого дихання або кашлю. Атопічний дерматит: сверблячі шкірні зміни, що локалізуються в типових місцях: у дітей частіше - на обличчі, у дорослих - на згинальних поверхнях кінцівок. Контактний дерматит: шкірні висипання в ділянках шкіри, де був тривалий контакт з алергізуючим агентом (барвником, косметичним засобом та ін.). Кропив'янка: поява сверблячих пухирів, що тримаються не більше доби. Причини - різноманітні. Харчова алергія: поява сверблячих шкірних змін (рідше виділень з носа, кон’юнктивіту, бронхоспазму) причинно пов'язаних з прийомом певних продуктів. Інсектна алергія: почервоніння шкіри, виражений пухир, свербіж в місці ужалення комахи, які з кожним наступним укусом стають все більш інтенсивними, аж до анафілактичного шоку. Медикаментозна алергія: різні подібні до будь-яких вищеописаних змін, причинно пов'язаних з прийомомів.


    Отже, яке мінімальне обстеження ви повинні пройти, щоб «отримати» діагноз АЗ: кваліфікований (ви це відчуєте) збір анамнезу (з'ясування лікарем обставин розвитку захворювання, спадкових та інших передумов); проведення шкірних проб з визначеним лікарем рядом алергенів, при необхідності (вирішує  лікар) - додаткове лабораторне алергологічне обстеження чи  деякі  інші додаткові дослідження, які підтвердять або спростують  діагноз (спірографія при підозрі на астму, назальна ендоскопія при підозрі на поліноз або алергічний риніт; візуальне (лупою), мікробіологічне дослідження шкіри при підозрі на атопічний або контактний дерматит; холодова, термо- або проба при фізичному навантаженні при кропив’янці. Пріоритет надається  шкірній діагностиці.  Лабораторні методи  застосовуються  лікарем  в  комплексі  для  диференційної діагностики і  уточнення діагнозу.
    Якщодіагноз не викликає сумнівів, то прийміть наші наступні рекомендації. За сучасними уявленнями АЗ є невиліковними захворюваннями  і  у вас та лікаря є 2 шляхи: або довічно приймати протиалергічні, гормональні або інші препарати, які тільки  знімають симптоматику АЗ, але  не  виліковують, або спробувати обірвати перебіг  захворювання, застосувавши алерген-специфічну імунотерапію (СІТ). Причому, чим  раніше  розпочато лікування, тим успішною може бути СІТ  (в межах 80-95% позитивних результатів), коли ще не розвинулися різні ускладнення.

Сьогодні світова і вітчизняна  література свідчить про те, що  у  деяких хворих АЗ ремісія триває до 30 років, а іноді  – все життя.
   В Україні СІТ може проводитися не тільки за допомогою ін'єкцій відповідних алергенів, а й шляхом застосування лікувальних драже і водно-гліцеринових крапель. Відразу ж налаштуйтесь на тривале (від 3 до 5 років) лікування.  Спочатку прийом препаратів може бути частим (щоденним, через день). Поступово інтервали  між  прийомами  ліків  збільшуються, доходячи до 1-2 драже (або, відповідно, крапель) в місяць. Важливо, що ви або ваша дитина не тільки  позбудитись проявів захворювання на 5-10 років і більше, але й істотно заощадити кошти на лікування АЗ (в рази).
    Медикаментозне лікування АЗ також має право на життя, іноді саме так починають лікування і в подальшому переходять на СІТ. Однак ще раз нагадуємо, що антигістамінні, гормональні препарати в кращому випадку можуть дозволити лише взяти під контроль перебіг АЗ, але не привести до клінічного одужання. І останнє: довіряйте лікуючому вас лікарю-алергологу, співпрацюйте з ним і це «віддячить» вам хорошим здоров'ям!


                                                                        Борис Пухлик, професор.

Лабораторія

Пн. – пт.  8:30 - 15:30
Забір крові на дослідження - пн., вт., чт.  з  9:00 до 11:00
Видача результатів лабораторних досліджень у зручний для пацієнта спосіб

Клініка

Пн. – пт. 8:30 - 16:30
Консультації виключно за попереднім записом.
Можливий запис на вечірній прийом (до 18:00) та суботу з 9:00 до 13:00 за домовленістю.

Контакти

 • (0432) 69-69-03
 • (093) 380-81-82
 • (067) 99-59-900
 • Тел.: 500-190
 • Хмельницьке шосе 101-А
 • tov.alergocentr.kpp@gmail.com
 • alergocentr.vinnytsia