• DSC04537

  Діагностика алергії

  медикаментозної, харчової, пилкової, побутової, грибкової, вакцинальної, інсектної та інших шкірними тестами (на прийомі у лікаря-алерголога) та лабораторними дослідженнями. Один з найбільших в Європі спектр алергенів.

  Лікування:

  специфічна терапія алергенами (СІТ) у разі виявлення причинного алергена, фармакотерапія

 • 3_slide

  Імунодіагностика

  Визначення більше 20 показників, що характеризують стан імунної системи.

  Імунокорекція:

  специфічне лікування, що проводиться тільки фахівцем - клінічним імунологом, після детального імунологічного обстеження при різних патологічних станах

 • Консультації для дітей та дорослих

  Консультаціїї у Вінниці для дітей та дорослих за попереднім записом (можливі дистанційні консультації (скайп) спtціалістів: алерголога, імунолога, дерматолога, пульмонолога, гастроентеролога, отоларинголога, педіатра, терапевта, гомеопата.

  Визначення причини та лікування хронічної або рецидивуючої кропив'янки.

  УЗД, спірометрія, відео-ЛОР-ендоскопія.

 • Діагностика алергії
 • Імунодіагностика
 • Консультаціїї для дітей та дорослих

Батькам про дрібну червону висипку у малюків

Дрібний червоний висип у дитини на тілі — можливі причини. Види висипань у дітей на обличчі, руках, ногах і животі. Дитячий дерматолог розповідає:

Типова і часта ситуація…. «Вранці дочка прокинулася з личком, що називається, в цятку…»

висипання


Ми, зазвичай, можемо не надати цьому значення, а коли  дитина проявляє свій характер в примхах — ми уже починаємо занепокоюватись. У простіших ситуаціях можна самостійно  з’ясувати причину висипань у своєї дитини. 

Дуже важливо одразу ж визначити природу червоної висипки, від цього залежить ефективність лікування!

Причини виникнення висипу

Виявилося, що червоний висип у дитини на тілі або його окремих частинах може з’явитися з досить багатьох причин:

 • післяпологові висипання;
 • погана гігієна;
 • перегрів;
 • інфекція:
 • алергія;
 • екзема;
 • лишай. 

Давайте розглянемо разом кожну з причин більш детально

Лякатися не треба. Післяпологова або неонатальна висипка у немовляти виникає на 7-21 день його життя поза тілом матері і проходить самостійно до 2-3 місяців. З’являється вона зовсім раптово. Причиною такої висипки є вплив гормонів мами на дитину ще в утробі.

неонатальна висипка

Неонатальний висип — це природне явище абсолютно безпечне для здоров’я крихт.
Висипання поширюються в основному на поверхні волосистої частини голівки малюка, а також зачіпають щоки і шию, з періодичністю змінюючи свої місця розташування на описаних ділянках. Сама дрібна висипка, рожево-червона, не супроводжується нагноєннями і/або запальними процесами, на дотик трохи шорстка. Прикрих і тривожних відчуттів немовляті післяпологова висипка не доставляє.

Висипання зустрічаються приблизно у третини новонароджених дітей і ніякої небезпеки ні для «обсипаних», ні для оточуючих не представляють. Лікувати неонатальну висипку немає ніякої необхідності.

токсичне почервоніння

Різновидом неонатальної висипки є токсичне почервоніння шкіри на щоках і/або близько рота, спровоковане розширенням капілярів. Висипання виглядають як плями, що мають різні неправильні форми. Такий висип може виникнути відразу після народження. Лікувати його не треба, як і панікувати з приводу виникнення. 

Незважаючи на те, що токсичне почервоніння шкіри виглядає страхітливо, воно так само не вимагає медичного втручання.

Чистота — запорука гарного самопочуття

попрілості

При наявності у дитини попрілостей, особливо в теплий період року, висип може виникнути на місцях подразнення шкірних покривів. Висипання локалізуються в області промежини, сідниць і заднього проходу дитини. Висипання представляє собою невеликі поодинокі червоні прищики або їх скупчення, з явно вираженим запаленням навколо центру кожного прища. Причиною висипань є поганий догляд за малюком. 

Попрілості можуть з’явитися так само в шийних складочках, на животику або на ніжках.

 

водні процедури

Попрілості і супутній їм висип доставляють немовляті масу занепокоєння через свій сверблячий ефект.

Позбутися від таких висипань можна шляхом частого підмивання дитини, прийняття повітряних ванн (без підгузка), використання присипок  і застосуванням спеціальних, призначених педіатром чи дитячим дерматологом кремів.

Водні процедури — самі ефективні ліки від попрілостей.

 Не перегрівайте дітей

Наступний вид висипки — пітниця — виникає завдяки закупорюванню потових залоз малюка в результаті перегріву. Ця червона дрібна висипка з’являється в місцях дотику маленького тільця з одягом і в шкірних складочках. Висипання починаються з дрібних бульбашок, що трансформуються пізніше в невеликі червоні плями. Пітниця — це свербляче запалення, що непокоїть малюка. Ефективно боротися з такими висипаннями допоможе відвар череди, ромашки або календули, доданий в дитячу ванночку при купанні. Також позитивно діють повітряні ванни. Проте варто враховувати такі моменти ,як індивідуальна непереносимість деяких трав, що в певних випадках можуть викликати алергічні реакції. Тому перші процедури мають бути нетривалі, настій повинен бути однокомпонентний та неміцний.

здорове харчування

Здорове харчування - запорука гарного самопочуття маленької людини, особливо це стосується дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні, вони ще більше потребують збалансованого прикорму, який буде містити всі необхідні вітаміни і мінерали для нормального розвитку дитячого організму.

Лабораторія

Пн. – пт.  8:30 - 15:30
Забір крові на дослідження - пн., вт., чт.  з  9:00 до 11:00
Видача результатів лабораторних досліджень у зручний для пацієнта спосіб

Клініка

Пн. – пт. 8:30 - 16:30
Консультації виключно за попереднім записом.
Можливий запис на вечірній прийом (до 18:00) та суботу з 9:00 до 13:00 за домовленістю.

Контакти

 • (0432) 69-69-03
 • (093) 380-81-82
 • (067) 99-59-900
 • Тел.: 500-190
 • Хмельницьке шосе 101-А
 • tov.alergocentr.kpp@gmail.com
 • alergocentr.vinnytsia